biżuteria damska

Biżuteria damska – nieodłączny element wystroju ślubnego

Mówiąc o biżuterii damskiej, co nam jako pierwsze przychodzi na myśl? Ślub, biżuteria ślubna, kolczyki, bransoleta, naszyjnik. Tak to najważniejsze elementy biżuterii, które towarzyszą kobietom nie tylko w dniu ślubu, ale każdego dnia. Każdą kobieta kocha dodatki biżuteryjne, tym bardziej, że potrafią dodać uroku i odmienić wizerunek kreacji.

Biżuteria damska na każdą okoliczność

Niezwykle chętnie wybieranym dodatkiem do każdej stylizacji są kolczyki. Zawsze powinny być dopasowane do urody kobiety je noszącej oraz do jej upodobań. Klasyczne, lub o nowoczesnym designie – każda z kobiet musi wybrać odpowiedni model dla siebie. Szczególnie jeśli chodzi o suknię ślubną – kolczyki muszą być wkomponowane w kreację. Ma to ogromne znaczenie, by były nie tylko wygodne, ale też dobrane do stylu i koloru sukni.

Na przykład panna młoda z rozpuszczonymi włosami może nie czuć się komfortowo nosząc długie kolczyki, które w tańcu mogą być utrudnieniem. Z kolei długie kolczyki będą świetnie pasowały do kreacji z odkrytym dekoltem i upięcia.  Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na suknię ślubną z mocno zabudowaną górą lub ze stójką dobrze byłoby zrezygnować z długich kolczyków, które przytłoczą całą stylizację. W takiej sytuacji warto postawić na krótkie kolczyki lub przekuwki. Te ostatnie będą pięknie wyglądały z perłą lub diamentem. Za sprawą pięknego połysku staną się śliczną, pełną elegancji ozdobą. Nawet w przypadku mocno zabudowanej sukni nie rezygnuj z biżuterii, możesz postawić na minimalistyczne dodatki, które z pewnością nadadzą szyku całej kreacji. Tym bardziej, że często biżuterii ślubna pozostaje pamiątką na wiele lat, wiec dobrze ją jednak mieć. 

Biżuteria damska – bransoleta jako dopełnienie stylizacji

Kolczyki i naszyjnik już za nami. Jednak bransoletka także ma znaczenie. W kilku zdaniach podpowiemy co robić, aby nie popełnić modowego faux pas. Tym bardziej, że wybór biżuterii do ślubu wcale nie musi być wyzwaniem.   Bransoletka damska to kolejny element godny uwagi przy ślubnej stylizacji. Jeśli zdecydowałaś się na skromniejszą suknię ślubną możesz puścić wodze fantazji i zaszaleć z dodatkami. Warto w tym przypadku zdecydować się na cały komplet biżuterii. Bransoletka w takim przypadku dobrze by było, aby współgrała z naszyjnikiem oraz kolczykami. Bransoletka może występować także samodzielnie, wtedy ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na bardziej masywny model. Jak widać, wybór biżuterii, szczególnie na ten najważniejszy dzień w życiu wcale nie jest łatwy. Jednak to co najważniejsze – biżuteria musi być dopasowana przede wszystkim do właścicielki.